Porażka Bayernu w Leverkusen!

Robert Lewandowski

W sobotnim meczu 20. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na własnym stadionie Bayern Monachium 3:1 (0:1). Robert Lewandowski rozegrał całe 90. minut, a w 74. minucie po raz pierwszy założył opaskę kapitańską.

Peter Bosz po zwycięstwie 3:0 nad Wolfsburgiem zdecydował się na tylko jedną zmianę – Mitchell Weiser zastąpił kontuzjowanego Larsa Bendera. Po stronie gości doszło natomiast do trzech korekt – poza składem znaleźli się Alcantara, Martinez i kontuzjowany Neuer, a od pierwszych minut na murawie pojawili się Ulreich, Rafinha i James Rodriguez.

Mecz rozpoczął się od kontrowersyjnej sytuacji – Kevin Volland oddał strzał z pola karnego, został on jednak zablokowany przez Matsa Hummelsa. Wydawało się, że Niemiec zagrał piłkę ręką, ale gospodarze otrzymali tylko rzut rożny. W 13. minucie, Kingsley Coman łatwo ograł Jonathana Taha, ale bez problemu uderzenie Francuza obronił Hradecky.

Bawarczycy wyszli na prowadzenie w 41. minucie za sprawą Leona Goretzki – świetnym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Thomas Muller, a Goretzka urwał się obrońcy i zdobył swoją czwartą bramkę w tym roku. W trzeciej minucie doliczonego czasu piłka znów znalazła się w siatce, ale radość kibiców Bayernu trwała tylko przez kilka sekund, ponieważ Robert Lewandowski został złapany na minimalnym spalonym.

Gospodarze zdołali wyrównać osiem minut po zmianie stron – Leon Bailey oddał piękny strzał z rzutu wolnego z okolicy 22 metra i pozostawił Ulreicha bez szans. Dziesięć minut później Aptekarze byli już na prowadzeniu – wspaniałą akcję zapoczątkował Weiser, który zagrał piłkę do Bellarabiego na prawe skrzydło, a ten wyłożył piłkę Vollandowi, który musiał zakończyć tę akcję golem.

Bayer przypieczętował zwycięstwo w 89. minucie – Brandt otrzymał długie podanie i wyłożył piłkę do Alario, który trafił do pustej bramki. Początkowo bramka nie została uznana, jednak po analizie VAR, kibice na BayArenie mogli się już cieszyć z pewnej wygranej.

Kiedy następne mecze?

W środku przyszłego tygodnia obie drużyny czekają starcia w 1/8 finału Pucharu Niemiec. Leverkusen zagra we wtorek, na wyjeździe z drugoligowym Heidenheim. Z kolei podopieczni Niko Kovaca pojadą w środę na Stadion Olimpijski w Berlinie, żeby stoczyć pojedynek z Herthą.

Bayer Leverkusen – Bayern Monachium 3:1 (0:1)

0:1 Goretzka 41′
1:1 Bailey 53′
2:1 Volland 63′
3:1 Alario 89′