Źrebaki lepsze od Aptekarzy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  25.08.2018 20:35

Borussia Mönchengladbach pokonała w ostatnim sobotnim meczu pierwszej kolejki niemieckiej ekstraklasy Bayer Leverkusen. Team z Borussia-Park wygrał swój mecz 2:0. Warto jednak zaznaczyć, że wygrana mogła być bardziej okazała, ale rzutu karnego nie wykorzystał Thorgan Hazard.

Gospodarze sobotniej potyczki z dużymi nadziejami podchodzili do nowego sezonu, chcąc poprawić swoje osiągnięcie z poprzednich rozgrywek Bundesligi, gdy zajęli ostatecznie dziewiąte miejsce. Aptekarze w poprzedniej kampanii zajęli piąte miejsce, ale w Leverkusen przyjęto to też z niedosytem, bo Bayer nie wywalczył sobie miejsca w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

W pierwszych fragmentach rywalizacji goście byli bardzo blisko odkorkowania wyniku rywalizacji, gdy przed szansą strzelenia gola stanął Kevin Volland. Na wysokości zadania stanęła jednak defensywa gospodarzy i wynik się nie zmienił, co sprawiło, że kibice Borussii mogli odetchnąć z ulgą.

Tymczasem w 37. minucie po dotknięciu piłki ręką przez Benjamina Henrichsa we własnym polu karnym sędzia zawodów podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy. Belg Hazard nie wykorzystał jednak rzutu karnego i do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Borussia miała kolejną szansę na pokonanie Ramazana Özcana z jedenastu metrów. Tym razem do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jonas Hofmann i mocnym uderzeniem zdobył bramkę na 1:0 dla gospodarzy.

Na jednym trafieniu ekipa Dietera Heckinga jednak nie poprzestała. Gol na 2:0 padł trzy minuty po pierwszym trafieniu dla Borussii, a strzelił go Fabian Johnson, który wykończył ładną dwójkową akcję z Raffaelem i Źrebaki od zwycięstwa zaczęli rozgrywki ligowe w Niemczech.

Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)

1:0 Hofmann 55'
2:0 Johnson 58'