Dortmund rozpoczyna sezon od wygranej, grał Piszczek

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  26.08.2018 19:51

Łukasz Piszczek  |  fot. Grzegorz Wajda

Zawodnicy z Dortmundu wygrali na swoim terenie z graczami RB Lipsk 4:1 (3:1). Cały mecz rozegrał Piszczek.

Jak wyglądało to spotkanie? Piłkarze gospodarzy byli zmuszeni do odrabiania strat od pierwszej minuty, kiedy to do ich siatki trafił Augustin.

W 20. minucie na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Delaney, lecz bardzo dobrze spisał się golkiper przyjezdnych.

Gospodarze dopięli swego kilkadziesiąt sekund potem, kiedy to na listę strzelców wpisał się Dahoud.

W 28. minucie goście znowu mogli prowadzić, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Augustin.

Gracze ekipy z Dortmundu strzelili drugiego gola w 40. minucie. Wówczas niefortunnie interweniował Sabitzer i pokonał Gulacsiego.

To nie był jednak koniec goli, ponieważ kilka minut przed zmianą stron kapitalnym uderzeniem popisał się Witsel.

W 58. minucie piłka dotarła do Dahoud, lecz zawodnik gospodarzy z kilku metrów nie trafił w światło bramki.

W 67. minucie było groźnie pod bramką BVB, ale Forsberg nie zdołał skierować jednak piłki do siatki gospodarzy.

Wynik meczu na 4:1 dla gospodarzy ustalił natomiast Reus.

Dortmund - Lipsk 4:1 (3:1)

0:1 Augustin 1'
1:1 Dahoud 21'
2:1 Sabitzer 40' (sam.)
3:1 Witsel 43'
4:1 Reus 90+1'