Schalke wiceliderem

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  13.12.2017 22:25

Na drugie miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi wskoczyli piłkarze Schalke Gelsenkirchen, którzy pokonali przed własną publicznością Augsburg 3:2 (1:0). Gospodarze prowadzili 2:0 po golach Di Santo i Burgstallera, ale goście wyrównali za sprawą Caiuby'ego i Gregoritscha. Ostatnie słowo należało jednak do Schalke, a dokładnie do Caligiuriego, który w 83. minucie ustalił wynik.

Dwóch zmian po remisie z Borussią Moenchengladbach dokonał trener Tedesco - miejsca Kehrera i Embolo zajęli Stambouli i Burgstaller. Także dwóch piłkarzy po remisie z Herthą wymienił trener Baum - zamiast Frambergera i Hellera mogliśmy oglądać Opare i Danso.

W szóstej minucie Die Koenigsblauen powinni objąć prowadzenie - Burgstaller zagrał płaską piłkę wzdłuż linii bramkowej, a znajdujący się dwa metry przed bramką McKennie, jakimś cudem nie zdołał skierować futbolówki w stronę bramki. Chwilę póxniej po drugiej stronie boiska uderzał Gregoritsch, ale Fahrmann nie miał najmniejszych problemów z zatrzymaniem tej próby.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Schalke oddając pierwszy strzał w tym meczu, otworzyło od razu jego wynik. Na prawej flance obrońcami zakręcił Harit, po którego podaniu, sprytnym strzałem piętą futbolówkę do siatki skierował Di Santo.

Zdobyta bramka pozytywnie zadziałała na piłkarzy Schalke, którzy po zmianie stron ruszyli za ciosem. Tuż po przerwie pojedynek jeden na jednego z Hitzem przegrał Oczipka, a bramkarz Augsburga zdołał szybko pozbierać się z murawy i obronić dodatkowo dobitkę Di Santo.

W 47. minucie było już jednak 2:0 - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrał Naldo, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Burgstaller. W kolejnych minutach do odrabiania strat rzucili się goście, ale Fahrmann wybronił strzały Koo i Finnbogasona.

Piłkarze Augsburga dopięli swego w 64. minucie - po centrze Maxa z rzutu rożnego, celną główką popisał się Caiuby. Kwadrans później było już 2:2 - po faulu Oczipki we własnym polu karnym, jedenastkę na wyrównującego gola zamienił Gregoritsch.

Goście nie nacieszyli się jednak długo z remisu, albowiem trzy minuty później, Die Koenigsblauen wrócili na prowadzenie - tym razem arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy, po tym jak Hitz sfaulował w polu karnym Harita, a rzut karny wykorzystał Caligiuri.

Schalke wykorzystało tym samym potknięcie RB Lipsk i awansowało na pozycję wicelidera - piłkarze z Gelsenkirchen tracą jednak do liderującego Bayernu aż dziewięć punktów. W weekend Schalke czeka wyprawa do Frankfurtu, a Augsburg podejmie Freiburg.

Schalke Gelsenkirchen - FC Augsburg 3:2 (1:0)
1:0 Di Santo 44'
2:0 Burgstaller 47'
2:1 Caiuby 64'
2:2 Gregoritsch (k.) 80'
3:2 Caligiuri (k.) 83'