Wygrane Caen i Nantes, przerwany mecz w Amiens

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Piąte zwycięstwa odniosły rewelacje nowego sezonu francuskiej Ligue 1, FC Nantes oraz SM Caen. Remisami zakończyły się za to spotkania w Dijon i Guingamp. Sporo mówi się jednak o wydarzeniach w Amiens, gdzie bariera ochronna nie wytrzymała naporu cieszących się kibiców Lille, przez co część z nich spadła z trybuny na murawę.

15 MINUT GRANIA W AMIENS

Tylko kwadrans meczu rozegrany został dziś na Stade de la Licorne, gdzie Amiens mierzyło się z Lille. W 15. minucie gola dla gości zdobył Ballo Toure – bariera odgradzająca trybuny od boiska nie wytrzymała naporu cieszących się kibiców, przez co fani Lille spadli na poziom boiska. Sędzia ze względów bezpieczeństwa zdecydował się przerwać spotkanie, które zostanie dokończone w innym terminie.

STRASBOURG RATUJE REMIS

Bardzo bliscy drugiego ligowego zwycięstwa w tym sezonie francuskiej Ligue 1 byli piłkarze Dijon, którzy ostatecznie podzielili się punktami z beniaminkiem ze Strasbourga. Bramkę dla gospodarzy zdobył Kwon, natomiast po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Terrier.

Wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw w 78. minucie po akcji Rosiera, futbolówkę do siatki z kilku metrów skierował Kwon. Siedem minut później czerwoną kartkę obejrzał Yambere, a z gry w przewadze skrzętnie skorzystali goście – w drugiej minucie doliczonego czasu gry, Mangane uprzedził próbującego interweniować Reyneta, a gola wyrównującego zdobył Terrier.

PODZIAŁ PUNKTÓW W GUINGAMP

Pierwszy remis w sezonie odnotowali piłkarze EA Guingamp, którzy podzielili się punktami na Stade du Roudourou z Tuluzą 1:1 (1:1). Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie po trafieniu Thurama, ale punkt Fioletowym zapewnił Somalia.

Niespełna minuty potrzebowali gospodarze, by otworzyć wynik spotkania – centrę z prawej strony posłał Deaux, a strzałem z siedmiu metrów Lafonta pokonał Thuram. Fioletowi stan meczu wyrównali cztery minuty przed przerwą – po podaniu Delorta, sprytnym lobem piłkę nad Johnssonem przerzucił Somalia.

TRWA MAGIA RANIERIEGO

Szósty z rzędu mecz bez przegranej i zarazem piąte zwycięstwo w tym okresie odnieśli dziś piłkarze FC Nantes, którzy pokonali FC Metz 1:0 (1:0) po golu Sali. Kanarki mogły jednak stracić dwa punkty w ostatnich sekundach, kiedy to rzutu karnego, za drugim razem, nie wykorzystał Roux.

Trzy minuty po rozpoczęciu spotkania, Kanarki objęły prowadzenie. Piłkę z prawej strony pola karnego zagrał El Ghanassy, futbolówkę przed siebie odbił Kawashima, a do siatki z sześciu metrów skierował ją Sala.

Sytuacja gości z Metz skomplikowała się siedem minut po przerwie – w przeciągu sześciu minut dwie żółte kartki obejrzał Assou-Ekotto, przez co Les Grenats przez prawie całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu.

Kiedy wydawało się już, że nic nie może stać się gospodarzom, arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym Nantes, gdzie Nguette padł na murawę po kontakcie z Girotto. Rzut karny wykonywał Roux – Francuz trafił do siatki, ale arbiter nakazał powtórzenie jedenastki ze względu na za wczesne wbięgniecię w szesnastkę przez innych graczy. Przy drugiej próbie, Roux posłał futbolówkę w trybuny.

Nantes odniosło tym samym piąte zwycięstwo i przedłużyło serię spotkań bez porażki do sześciu. Kanarki po raz czwarty w tym sezonie wygrali 1:0, a po raz piąty, różnicą jednego gola. Podopieczni Ranieriego, przynajmniej do jutra, zajmują miejsce na najniższym stopniu podium.

CAEN WCIĄŻ ZADZIWIA

Na czwarte miejsce awansowali piłkarze SM Caen, którzy odnieśli dziś już piąte zwycięstwo w trwającej kampanii Ligue 1. Tym razem, niebiesko-czerwoni pokonali na wyjeździe Rennes 1:0 (0:0) po samobójczym trafieniu Bensebainiego.

Dziesięć minut przed przerwą, zwycięskiego gola zdobyli niebiesko-czerwoni – po dośrodkowaniu z prawej flanki piłkę w polu karnym opanował Santini, który minął obrońcę i trafił z kilku metrów w bramkarza. Piłka odbita od Vercoutre’a trafiła jednak najpierw w Bensebainiego, a później do siatki.