Źrebaki bliżej Ligi Mistrzów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  24.04.2016 17:22
W pierwszym niedzielnym spotkaniu 31. kolejki Bundesligi, Borussia Moenchengladbach pokonała przed własną publicznością TSG Hoffenheim 3:1 (2:0). Bramki dla ekipy Źrebaków zdobyli Toljan (gol samobójczy), Dahoud oraz Hahn, natomiast po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Kramarić. Podopieczni trenera Schuberta zbliżyli się tym samym na jeden punkt do czwartej Herthy.

Trzech zmian w wyjściowym składzie po porażce z Hannoverem dokonał trener Schubert - Traore, Xhaka i Hahn zastąpili Johnsona, Stranzla i Stindla. Jednej korekty po wygranym meczu z Herthą dokonał za to trener Nagelsmann - Rudy zastąpił w środku pola Ochsa.

Gospodarze bardzo szybko, bo już w siódmej minucie gry objęli prowadzenie. Xhaka zagrał prostopadle do Wendta (który był jednak chyba na minimalnym spalonym), ten zgrał futbolówkę wzdłuż bramki, a próbujący interweniować Toljan wpakował ją sobie do własnej siatki. Kilka minut później Baumanna zaskoczyć spróbował Hahn, ale tym razem poradził sobie bramkarz.

Hoffenheim odpowiedziało w 21. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej flanki futbolówka trafiła do nabiegającego Utha, ale piłka zagrana na niewdzięcznej wysokości trafiła Utha w brzuch, przez co problemów z interwencją nie miał Sommer. W końcówce znów przycisnęli gospodarze - najpierw w 41. minucie po dośrodkowaniu Traore minimalnie głową chybł Nordtveit, natomiast minutę później w słupek trafił Hahn.

Tuż przed przerwą Die Fohlen zdobyli jednak drugiego gola - po strzale Raffaela piłkę wypluł przed siebie Baumann, tam dopadł do niej Dahodu, który trafił z sześciu metrów do opuszczonej przez bramkarza bramki. Piłkarze Hoffenheim długo jednak dyskutowali z arbitrem, albowiem ich zdaniem interweniującego Baumanna w nieprzepisowy sposób powstrzymał Hahn.

Sześć minut po zmianie stron gospodarze byli bliscy zdobycia trzeciego gola - z piłką w szesnastce gości odnalazł się Traore, ale silne uderzenie Gwinejczyka zmierzające pod poprzeczkę przeniósł nad bramkę Baumann. W 54. minucie bramkę kontaktową zdobyło za to Hoffenheim. W pole karne przedarł się Volland, który wyłożył piłkę do Kramaricia, a Chorwatowi nie pozostało nic innego, niż wpakować ją do siatki.

Gospodarze podrażnieni stratą bramki próbowali momentalnie wrócić do dwubramkowego prowadzenia - najpierw strzał Wendta złapał Baumann, a następnie goalkeeper gości sparował silne uderzenie Dahouda zza pola karnego. W 61. minucie było już jednak 3:1 - Dahoud odebrał w środku pola piłkę Stroblowi, po czym uruchomił Hahna, który mając mnóstwo miejsca i czasu, płaskim strzałem pokonał Baumanna.

W 79. minucie z dystans huknął Kramarić, ale Sommer popisał się nie lada paradą i strącił futbolówkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry futbolówka spadła pod nogi Vollanda, którego strzał z ostrego kąta zdołał jednak odbić świetnie dysponowany tego dnia Sommer. W końcówce okazję na podwyższenie prowadzenia miał jeszcze Hofmann, ale strzał z ostrego kąta zdołał obronić Baumann.

Gladbach wygrało ostatecznie 3:1 i zanotowało tym samym szóste kolejne ligowe zwycięstwo przed własną publicznością. Die Fohlen po dzisiejszej wygranej mają na koncie 48 punktów, o jeden mniej niż zajmująca czwartą lokatę Hertha Berlin. Zapowiada się więc walka do samego końca o miejsce premiowane grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Borussia Moenchengladbach - TSG Hoffenheim 3:1 (2:0)
1:0 Toljan (sam.) 7'
2:0 Dahoud 45'
2:1 Kramarić 54'