Orły niestraszne Kozłom

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Bundesliga.Goal.pl  |  13.02.2016 20:27
Piłkarze FC Koln wykorzystali atut własnego boiska i pokonali Eintracht Frankfurt 3:1 w ramach 21. kolejki Bundesligi. Dla Kozłów to już trzeci mecz bez porażki, a dla Orłów trzeci mecz bez zwycięstwa z rzędu. Obrońca gospodarzy, Paweł Olkowski, całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

W pierwszej odsłonie zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Nie przekładało się to jednak na jakość konstruowanych akcji. Defensywa Eintrachtu grała bowiem niezwykle konsekwentnie.

Mimo dominacji gospodarzy, to goście otworzyli wynik potyczki w 24. minucie. Szabolcs Huszti uderzył zza pola karnego. Tor lotu piłki przeciął Alexander Meier, co kompletnie zaskoczyło bramkarza.

Radość podopiecznych Armina Veha trwał zaledwie pięć minut. Orły popełniły błąd przy próbie wyprowadzenia piłki spod własnej bramki. Skorzystał na tym Anthony Modeste, który odegrał do Yannika Gerhardta. Pomocnik wbiegł w szesnastkę i pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Kibice ponownie poderwali się ze swoich miejsc w 59. minucie. Po bezbarwnym początku drugiej odsłony prowadzenie objęli podopieczni Petera Stogera. Po centrze Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Dominique Heintz i mocnym strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Cztery minuty później Kozły mogły zapewnić sobie spokój na resztę spotkania. Po strzale Matthias Lehmanna piłka trafiła jednak tylko w poprzeczkę.

Ekipa z Kolonii dopięła swojego w 73. minucie. Gerhardt otrzymał doskonałe prostopadłe podanie w tempo i urwał się defensywie. Spokojnie przyjął piłkę, zauważył lepiej ustawionego Modeste i dograł do niego futbolówkę. Francuz musiał jedynie posłać piłkę do pustej bramki.

W końcówce spotkania jeden z gospodarzy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie. FC Koln bezlitośnie wykorzystało błędy w grze obronnej rywali i słusznie zapisało na swoje konto pełną pulę.

FC Koln - Eintracht Frankfurt 3:1 (1:1)