Bez bramek w Augsburgu, Rupp bohaterem Paderborn

dodał: Dominik Jaruga  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  02.05.2015 17:21
W Augsburgu, na SGL-Arena, miejscowy FCA podejmował ekipę Kolonii. Spotkanie stało na bardzo przeciętnym poziomie i zakończyło się bezbramkowym remisem. W innym sobotnim meczu, którego stawka była walka o utrzymanie beniaminek z Paderborn wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 2:1, chociaż do przerwy przegrywał 0:1. Bohaterem ekipy Breitenreitera został Lukas Rupp, który strzelił dwie bramki i wyprowadził swoją ekipę ze strefy spadkowej.

Na SGL-Arena w sobotnie popołudnie spotkały się dwie drużyny, które w ostatnim czasie grają bardzo przeciętnie. Dla Augsburga był to ważny pojedynek, gdyż mimo zajmowanego szóstego miejsce premiowanego grą w Lidze Europy sytuacja w tabeli robi się napięta i z taką grą FCA nie utrzyma tej pozycji.

Inicjatywa w tym pojedynku należała do ekipy Augsburga, która przeważała, jednak przez pierwsze 45 minut mimo kilku sytuacji nie potrafiła udokumentować swojej przewagi i kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie w Augsburgu nie obejrzeli w pierwszej połowie żadnej bramki.

Obraz gry w drugiej połowie nie różnił się znacznie od tego, który kibice obejrzeli w pierwszych 45 minutach. Przeważał Augsburg, który był jednak nieporadny w ofensywie i nie był w stanie stworzyć żadnej klarownej okazji. Goście z Kolonii nastawili się tego dnia na kontry.

W 73. minucie Augsburg miał w końcu dobrą sytuację, jednak strzał Jeong-Ho Hong przeleciał obok prawego słupka bramki Horna. Ostatecznie kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie SGL-Arena nie obejrzeli bramek i tym samym Kolonia kończy dwunasty pojedynek w tym sezonie podziałem punktów.

FC Augsburg – FC Koeln 0:0 (0:0)

Zobacz pełna statystykę meczu

We Fryburgu w sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. Ekipa gospodarzy podejmowała beniaminka z Paderborn. Obie ekipy znajdują się w dolnej części tabeli i walczą o utrzymanie w Bundeslidze.

Mecz na stadionie Schwarzwald-Arena był bardzo zacięty i pierwszego gola w tym meczu kibice obejrzeli dopiero w końcówce pierwszej połowy. Schmid zagrał świetną piłkę z prawej strony ze skraju pola karnego, a przed bramką świetnie odnalazł się Petersen, który mocnym strzałem pokonał Kruse i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

W 57. minucie ekipa Freiburga mogła prowadzić już 2:0, jednak doskonałą interwencją popisał się Kruse, który piękną paradą obronił strzał Krmasa.

Na niespełna 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry ekipa z Paderborn doprowadziła do wyrównania. Zawodnik beniaminka wykorzystał podanie Lakic i strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Burkiego.

W 80. minucie Paderborn prowadziło już 2:1. Po raz drugi w tym meczu doskonale zachował się Rupp, który tym razem wykorzystał podanie Saglika i ze stoickim spokojem pokonał Burkiego przybliżając tym samym swój zespół do cennego zwycięstwa.

Freiburg nie był w stanie już odpowiedzieć żadnym trafieniem i w meczu o utrzymanie lepszy okazał się beniaminek, który tym samym opuszcza strefę spadkową i wyprzedza swojego dzisiejszego rywala o jeden punkt.

SC Freiburg – SC Paderborn 1:2 (1:0)
1:0 Petersen 40’