Trzy punkty Mainz, Eintracht gromi Paderborn

dodał: Dominik Jaruga  |  źródło:  |  14.03.2015 17:23
FC Augsburg uległ na własnym boisku ekipie FSV Mainz 0:2, a bramki w tym meczu zdobywali Shinji Okazaki i Koo Ja-Cheol. To bardzo ważne trzy punkty dla ekipy z Moguncji, która oddaliła się na bezpieczną przewagę od strefy spadkowej. W innym sobotnim pojedynku Eintracht Frankfurt rozbił u siebie SC Paderborn aż 4:0. Jest to czwarta porażka z rzędu ekipy trenera Breitenreitera, która będzie musiała stoczyć poważny bój w walce o pozostanie w Bundeslidze.

Faworyt pojedynku, ekipa Augsburga, starała się od początku spotkania przejąć inicjatywę i szybko otworzyć wynik meczu. Zespół z Moguncji grał jednak w początkowej fazie meczu bardzo dobrze w defensywie i nie dopuszczał podopiecznych trenera Weinzierla we własne pole karne.

W 32. minucie goście przeprowadzili doskonałą akcję i wyszli na prowadzenie w tym pojedynku. Nie popisała się defensywa Augsburga, która dopuściła de Blasisa zbyt blisko swego pola karnego, a następnie nie była w stanie wybić piłki adresowanej do Okazakiego, który przyjął futbolówkę i mocnym uderzeniem pokonał bezradnego Hitza.

Po zmianie stron gospodarze chcieli  jak najszybciej doprowadzić do wyrównania przejmując inicjatywę w tym pojedynku. Mainz grało nadal mądrze w obronie i zespół trenera Weinzierla miał duże problemy ze stworzeniem dobrych sytuacji bramkowych.

W 58. minucie idealną okazję na wyrównanie zmarnował Bobadilla, który znalazł się w idealnym miejscu w polu karnym, jednak nie był w stanie wbić piłki do pustej bramki i Augsburg nadal przegrywał na własnym boisku z Mainz.

Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry gola zdobyć mógł Parker, jednak bardzo dobrą paradą popisał się Karius, który nie dał się zaskoczyć zawodnikowi FCA. Mainz jeszcze w samej końcówce pojedynku zdobyło drugiego gola i wywozi z Augsburga cenne trzy punkty, które oddalają ekipę z Moguncji od strefy spadkowej.

FC Augsburg – FSV Mainz 0:2 (0:1)
0:1 Okazaki 32’
0:2 Koo Ja-Cheol 90’

Zobacz pełna statystykę meczu

Początek spotkania we Frankfurcie należał zdecydowanie do beniaminka z Paderborn, który nie przestraszył się przeciwnika i kilkukrotnie zagroził bramce Eintrachtu. W 14. minucie zespół trenera Breitenreitera na prowadzenie wyprowadzić mógł Kutschke, jednak piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Trappa.

W 26. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Meier. Gospodarze byli bardzo blisko objęcia prowadzenia, lecz futbolówka po uderzeniu zawodnika Eintrachtu odbiła się jedynie od słupka. Dwie minuty później zespół trenera Schaafa dopiął swego i objął prowadzenie. Tym razem Alex Meier już się nie pomylił i po zagraniu Stendery umieścił piłkę głową w bramce gości.

Jeszcze przed przerwą ekipa Thomasa Schaafa strzeliła drugiego gola. Tym razem Meier i Stendera wymienili się rolami i to ten pierwszy doskonale zagrał, a Stendera wykazał się opanowaniem i pewnie pokonał Kruse podwyższając wynik pojedynku na 2:0.

Dziesięć minut po zmianie stron gospodarze dobili Paderborn. Tym razem żadnych szans golkiperowi beniaminka nie dał Aigner, który wykorzystał podanie od Inuiego i w sytuacji sam na sam bez najmniejszych problemów poradził sobie z wbiciem piłki do siatki.

Do końca meczu gospodarze kontrolowali sytuację na boisku i na osiem minut przed końcem spotkania podwyższyli wynik na 4:0. Bramkę po drugiej asyście w tym spotkaniu Inuiego zdobył powracający po długiej przerwie Nelson Valdez.

Eintracht Frankfurt – SC Paderborn 4:0 (2:0)