El. MŚ: Planowa wygrana Niemiec

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Zawodnicy reprezentacji Niemiec pewnie pokonali w Norymberdze Kazachstan 4:1, umacniając się na pozycji lidera grupy C eliminacji Mistrzostw Świata. Dwie bramki dla Nationalelf zdobył Marco Reus.

Piłkarze Joachima Löwa trzy punkty zapewnili sobie w ciągu niespełna dziesięciu minut. Strzelanie w 23 minucie rozpoczął Marco Reus, który pokonał bramkarza rywali płaskim strzałem zza pola karnego. Cztery minuty później było już 2:0. Prawą stroną pociągnął Philipp Lahm, który spod linii końcowej dograł piłkę przed bramkę, a z trzech metrów do siatki wpakował ją Mario Götze.

Formą strzelecką piłkarzy Borussii Dortmund potwierdził też Ilkay Gündogan, który w 31 minucie podwyższył na 3:0. Z prawego skrzydła dośrodkował Mesut Özil, który zanotował drugą asystę, a Gündogan strzałem pod poprzeczkę zaliczył pierwsze trafienie w seniorskiej kadrze.

Druga odsłona rozpoczęła się niespodziewanie od gola dla Kazachów. Manuel Neuer zagrał piłkę pod nogi rywali i po podaniu od Baurzhana Dzholchieva futbolówkę do pustej bramki skierował Heinrich Schmidtgal.

Wynik spotkania ustalił w 90 minucie Marco Reus, który znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu od Gündogana i pewnie uderzył na krótki słupek, zdobywając swojego drugiego gola w meczu. Bramek na Grundig-Stadion mogło paść zdecydowanie więcej, bowiem niemieccy zawodnicy i w pierwszej i w drugiej połowie wielokrotnie obijali konstrukcję bramki. Słupek przydarzył się też gościom.

Po tym spotkaniu Niemcy mają 16 punktów na koncie, czyli dwa razy więcej niż druga Austria, trzecia Szwecja i czwarta Irlandia. Awans Nationalelf jest więc niemal pewny.

Niemcy – Kazachstan 4:1 (3:0)