Schalke remisuje w Hanowerze

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  26.08.2012 19:22
Hannover 96 w ostatnim spotkaniu 1. kolejki Bundesligi zremisował na AWD-Arenie z Schalke 04 2:2. Gospodarze prowadzili do przerwy po golu Felipe, ale dwa ataki w drugiej połowie dały gościom prowadzenie. Jeden punkt dla Die Roten uratował Nikci. W akcji przy ostatniej bramce udział wziął Artur Sobiech, który na murawie spędził 25 minut.

Rywal Śląska Wrocław w fazie play-off eliminacji Ligi Europy do spotkania z Schalke przystąpił z Leonem Andreasenem w składzie, który w meczu Bundesligi wystąpił po raz pierwszy od 4 kwietnia 2010 roku. Duński pomocnik niemal cały zeszły sezon leczył poważny uraz. W jedenastce Hannoveru zabrakło natomiast Artura Sobiecha, który usiadł na ławce rezerwowych. Schalke rozpoczęło z Cyprianem Maricą w ataku, który towarzyszył w ataku Klaas-Janowi Huntelaarowi.

Schalke przycisnęło od pierwszych minut, a po upływie siedmiu stworzyło znakomitą okazję. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Kyriakosa Papadopoulosa, którego strzał instynktownie wybronił Ron-Robert Zieler, a dobijający Roman Neustädter posłał piłkę nad poprzeczką.

Königsblauen utrzymywali optyczną przewagę, jednak przez długi czas nie mogli przedostać się pod bramkę Hannoveru. Udało się w 39 minucie, gdy na środku obrony gospodarzy zrobiła się dziura, w którą wbiegł Marica. Rumuńskiemu napastnikowi piłkę dostarczył Lewis Holtby, lecz techniczny, acz mocny strzał Maricy z najwyższym trudem odbił Zieler. Po chwili goście wykonywali rzut rożny, głową odgrywał Papadopoulos, a z bliska nad poprzeczką także głową uderzył aktywny, ale nieskuteczny Marica.

Niewykorzystane okazje zemściły się na piłkarzach z Gelsenkirchen w 43 minucie. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska lewą nogą na drugi słupek dośrodkował Christian Pander, a akcję zamknął obrońca Felipe, który kontrującym uderzeniem głową pokonał strzegącego bramki Schalke Timo Hildebranda. Brazylijski defensor sprowadzony ze Standardu Liege swój debiut w Bundeslidze okrasił więc premierową bramką.

Die Roten mogli jeszcze w doliczonym czasie dobić Schalke, ale po indywidualnej akcji Jana Schlaudraffa i odegraniu wzdłuż bramki ponad poprzeczką główkował Andreasen. Hannover do przerwy prowadził zatem jedną bramką, ale Königsblauen na drugą połowę wyszli z zamiarem odegrania się na gospodarzach.

Już siedem minut po zmianie stron Schalke wyprowadzając znakomitą kontrę doprowadziło do wyrównania. Z własnej połowy do Huntelaara zagrał Holtby, Holender wpadł w pole karne i mimo, że była to sytuacja trzech na trzech, to postanowił sam zakończyć akcję. „Hunti” złamał akcję na lewą nogę oszukując Felipe i mocnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Po upływie kolejnych siedmiu minut tylko dzięki Zielerowi Schalke nie wyszło na prowadzenie. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Hannoveru na bramkę uderzał Holtby, ale nogami piłkę odbił powracający do opuszczonej bramki golkiper H96. W 64 minucie był on już jednak bezradny. Z prawej strony dośrodkował Jermaine Jones, a Holtby strzałem głową z pięciu metrów posłał futbolówkę do siatki, wyprowadzając drużynę Schalke na prowadzenie.

W 80 minucie było już jednak 2:2. Z klepki w polu karnym do Jana Schlaudraffa zagrał Artur Sobiech, który w 65 minucie zmienił Didiera Ya Konana, a doświadczony napastnik Hannoveru zagrał spod linii końcowej przed bramkę, gdzie defensora gości wyprzedził inny zmiennik Adrian Nikci. Szwajcar, który na boisku pojawił się zaledwie trzy minuty wcześniej, wpychając nogę przed Christiana Fuchsa wpakował piłkę do bramki.

Przez ostatnie dziesięć minut żaden z zespołów nie zdołał strzelić decydującej bramki i ostatnie spotkanie 1. kolejki Bundesligi zakończyło się podziałem punktów.

Hannover 96 – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (1:0)
1:0 Felipe 43'
1:1 Huntelaar 52'
1:2 Holtby 64'