Wygrana Fortuny, remis we Freiburgu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: fussball.pl  |  25.08.2012 17:26
Zwycięski powrót do Bundesligi zaliczyła Fortuna Duesseldorf, która na wyjeździe 2:0 pokonała FC Augsburg. Remisem zakończyło się natomiast spotkanie we Freiburgu, gdzie gospodarze podzielili się punktami z FSV Mainz.

W spotkaniu na Mage Solar Stadion obie drużyny liczyły na zdobycie kompletu punktów. W drużynie gości nie mieliśmy okazji zobaczyć w akcji od pierwszej minuty reprezentanta Polski Eugena Polanskiego. Trener Mainz zdecydował się posadzić pomocnika na ławce rezerwowych.

W pierwsze połowie kibice zgromadzeni na trybunach oglądali wyrównane widowisko. W trakcie trzech kwadransów oba zespołu oddały po dwa celne strzały, ale na posterunku byli bramkarze obu zespołów. Tym samym na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej połowie, która świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Po zagraniu Guede na listę strzelców strzałem z 15 metrów podpisał się Kruse. Radość zawodników Freiburga z prowadzenia trwała jednak tylko kwadrans.

W 64. minucie Schuster nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Müllera i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę wykorzystał Ivanschitz, przywracając gościom nadzieję na zwycięstwo.

Do końca meczu obie drużyny starały się stworzyć sobie sytuację, po której mogliby zdobyć zwycięskiego gola. Ostatecznie jednak kibice kolejnych bramek się nie doczekali.

SC Freiburg - FSV Mainz 1:1 (0:0)
1:0 Kruse 49'
1:1 Ivanschitz (k.) 65'

W roli faworyta do sobotniego meczu na SGL Arena we Freiburgu przystępowali gospodarze, którzy chcieli wykorzystać doświadczenie z gry w Bundeslidze i ograć beniaminka z Duesseldorfu.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali wielkiego spotkania. Fortuna dobrze radziła sobie z atakami rywali, nie pozwalając na stworzenie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Goście czekali natomiast na okazje do kontrataków. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się ani jednego gola.

Pierwszy kwadrans drugiej części meczu to zdecydowana przewaga Augsburga, który zacząć stwarzać coraz groźniejsze okazje do zdobycia bramki. W bramce Fortuny bardzo dobrze spisywał się jednak Fabian Giefer.

Tymczasem w 68. minucie na prowadzenie wyszła Fortuna. Pierwszego od 15 lat gola dla drużyny z Duesseldorfu w Bundeslidze zdobył Schahin, który wykorzystał podanie Kruse.

Fortuna nie zamierzała na tym poprzestawać i w 79. minucie zdobył drugiego gola. Ponownie w rolach głównych wystąpili Kruse i Schahin. Pierwszy zanotował drugą asystę, a drugi ponownie wpisał się na listę strzelców. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

FC Augsburg - Fortuna Duesseldorf 0:2 (0:0)
0:1 Schahin 68'
0:2 Schahin 79'