REKLAMA
REKLAMA

Gebre Selassie blisko Werderu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bild  |  22.02.2020 22:22
Prawy obrońca reprezentacji Czech Theodor Gebre Selassie jest jednym z najlepszych piłkarzy naszych południowych sąsiadów w turnieju Euro 2012. Jego dobra postawa nie umknęła szefom europejskich klubów, zwłaszcza Werder Brema, z którym czarnoskóry defensor jest już po słowie.

Dyrektor sportowy Werderu Brema Klaus Allofs od kilku dni przebywa w Polsce i najwyraźniej jego celem nie było samo oglądanie Euro 2012. Niemiec praktycznie przekonał bowiem Theodora Gebre Selassie, gwiazdora reprezentacji Czech, na przenosiny do Bremy. W rozmowie z Bildem Allofs wyznał, że rzeczywiście jest coś na rzeczy – To świetny zawodnik, jestem nim zachwycony. Chciałbym, aby wzmocnił nasz zespół, a on sam także chciałby u nas grać. Jestem naprawdę dobrej myśli.

– Mój klient chciałby zrobić kolejny krok w swojej karierze i takim właśnie byłby wyjazd za granicę. Bundesliga jest bardzo mocna i jeśli mógłby w niej grać, byłoby świetnie – wyjawił Miro Kadlec, agent czeskiego defensora.
Gebre Selassie jest synem Czeszki i Etiopczyka, ale urodził się i wychował w Czechach i zawsze chciał reprezentować barwy narodowe naszych południowych sąsiadów. Tym samym stał się pierwszym czarnoskórym zawodnikiem, który kiedykolwiek zagrał w drużynie narodowej Czech.

– To prawda, że ostatnio moja osoba wzbudza spore zainteresowanie i dostaję sporo ofert. Muszę przyznać, że jestem już prawie dogadany z Werderem i byłbym zachwycony, gdyby transfer doszedł do skutku – dodał sam zawodnik.

(Mateusz Marchewka)
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco