Bayern wygrywa w hicie Bundesligi!

Jerome Boateng

Piłkarze Bayernu Monachium hicie 31. kolejki Bundesligi pokonali na Allianz Arena Borussię Monchengladbach 2:1. Monachijczycy zrobili kolejny krok w stronę zdobycia mistrzostwa Niemiec.

W hicie 31. kolejki Bundesligi Bayern podejmował na Allianz Arena Borussię Monchengladbach. Piłkarze z Monachium do tego spotkania przystępowali mocno osłabieni. Największym nieobecnym tego meczu był zdecydowanie Robert Lewandowski, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Bayern miał większe posiadanie piłki i cierpliwie konstruował akcje ofensywne. Natomiast piłkarze z Monchengladbach próbowali zaskoczyć monachijczyków groźnymi kontratakami. Kapitalną szansę na gola dla Borussi miał Embolo, który zastąpił kontuzjowanego Thurama. Uderzenie Szwajcara obronił jednak Neuer. Napastnik gości mógł jeszcze dobić strzał, ale skierował piłkę tuz obok bramki.

W 26. minucie Bayern objął prowadzenie. Katastrofalnie zachował się Sommer, który podał wprost do niepilnowanego Zirkzee. Młody Holender nie zastanawiał się i uderzył z pierwszej piłki w prawy róg bramki, zdobywając tym samym 4. gola w lidze.

10 minut później Borussia po akcji z kontrataku doprowadziła do wyrównania. Będący na prawym skrzydle Herrmann, zagrał na pole karne do wychodzącego na wolną pozycję Hofmanna. Dośrodkowanie zawodnika gości niefortunnie przeciął Pavard, który skierował piłkę wprost do własnej bramki.

W pierwszych kilkunastu minutach po przerwie bardziej aktywni byli goście. Po podaniu Embolo bardzo dobrą szansę na gola miał Herrmann, jednak strzał Niemca kapitalnie obronił dobrze dysponowany tego dnia Neuer.

Szkoleniowiec gospodarzy Hans Flick zauważył, że gra Bayernu nie wygląda tak, jakby sobie tego życzył. Dlatego desygnował na boisko Comana i Daviesa. Ich wejście wyraźnie ożywiło grę monachijczyków. Pokonać Sommera próbowali miedzy innymi Pavard i Gnabry.

Piłkarzom z Monchengladbach w dalszej części meczu brakowało już sił, co wykorzystali gracze Bayernu. W 86. minucie Pavard dośrodkował piłkę na pole karne gdzie świetnie zachował się Goretzka, który z bliskiej odległości pokonał Sommera i dał swojej drużynie wygraną.

W następnej kolejce Bayern zagra w Bremie z grającym o utrzymanie Werderem. Natomiast Borussia podejmie na własnym stadionie VFL Wolfsburg.