Cenna wygrana Unionu, cały mecz Gikiewicza

Rafał Gikiewicz

W ostatnim meczu 23. kolejki niemieckiej ekstraklasy Union Berlin pokonał w delegacji Eintracht Frankfurt 2:1. W szeregach zwycięskiej ekipy całe zawody zaliczył Rafał Gikiewicz.

Przed startem meczu obie ekipy dzieliły w ligowej klasyfikacji zaledwie dwa punkty. Podopieczni Adi Hüttera przystępowali do swojej potyczki po cennej wiktorii nad FC Salzburgiem. Z kolei team ze stolicy Niemiec liczył na to, że uda mu się wrócić na zwycięski szlak po porażce z Bayerem Leverkusen.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejscu już w ósmej minucie, gdy bliski zdobycia bramki był Goncalo Paciencia. Próba Portugalczyka była jednak niecelna. Z kolei w 35. minucie odpowiedział po stronie gości Marvin Friedrich, ale i on nie trafił piłką w światło bramki. Tym samym do przerwy było 0:0.

Wynik rywalizacji został otwarty w 49. minucie, gdy do siatki trafił Sebastian Andersson, finalizując koronkowo rozegraną akcję Unionu. Szwed na jednym trafieniu nie chciał poprzestać, ale po jego próbie w 68. minucie ostatecznie samobójcze trafienie zaliczył Evan N’Dicka.

Jedenaście minut przed końcem podstawowego czasu gry kontaktowego gola po niefortunnym zagraniu zaliczył Florian Hübner. To było jednak wszystko, na co było stać gospodarzy, więc trzy “oczka” zainkasowali berlińczycy, notując swoje dziewiąte zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii.

Eintracht Frankfurt – Union Berlin 1:2 (0:0)

0:1 Andersson 49′
0:2 N’Dicka 68′ (sam.)
1:2 Hübner 79′ (sam.)