RB Lipsk gromi w Gelsenkirchen!

Timo Werner

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 23. kolejki Bundesligi, RB Lipsk rozbił 5:0 na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen. Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie dali najmniejszych szans rywalom, którzy potwierdzili, że ich forma w ostatnich tygodniach pozostawia wiele do życzenia.

Mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla podopiecznych Juliana Nagelsmanna, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcel Sabitzer i piłka po rykoszecie wylądowała w bramce Schalke. Trzeba jednak podkreślić, że lepiej w tej sytuacji powinien zachować się bramkarz gospodarzy. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 61. minucie na 2:0 podwyższył Timo Werner, który otrzymał podanie od Christopera Nkunku i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Siedem minut później było już 3:0. Po dośrodkowaniu Nkunku z rzutu rożnego, uderzeniem głową bramkarza Schalke pokonał Marcel Halstenberg.

W 80. minucie RB Lipsk zdobył czwartego gola. Tym razem do siatki z lewej strony pola karnego trafił Angelino. W samej końcówce meczu padła jeszcze piąta bramka dla gości. Wynik spotkania ustalił Emil Forsberg, który pokonał Nubela uderzeniem ze środka pola karnego po podaniu Nkunku.

Schalke 04 Gelsenkirchen – RB Lipsk 0:5 (0:1)

0:1 Sabitzer 1′
0:2 Werner 61′
0:2 Halstenberg 68′
0:4 Angelino 81′
0:5 Forsberg 89′