Eintracht rozgromił Augsburg

Eintracht Frankfurt
Na zdjęciu: Eintracht Frankfurt

Trzecie zwycięstwo w czwartym tegorocznym spotkaniu odniósł Eintracht Frankfurt. W piątkowy wieczór rozbił przed własną publicznością 5:0 FC Augsburg. Świetne spotkanie zaliczył Filip Kostić, który najpierw zanotował dwie asysty, a później dołożył do tego dwa gole.

Obie drużyny sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli, ale do piątkowego meczu w roli faworyta przystępowali gospodarze. Jak się okazało bez problemów wykorzystali atut własnego boiska.

Piłkarze Eintrachtu wynik spotkania otworzyli w 37. minucie. Po prostopadłym podaniu Dominika Kohra, z piłką w pole karne wpadł Timothy Chandler i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Trzy minuty po przerwie było już 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Chandler, który tym razem zaskoczył bramkarza rywali strzałem głową po dośrodkowaniu Filipa Kosticia z rzutu rożnego. Bramkarz Augsburga powinien jednak w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej.

Gospodarze poszli za ciosem i w 56. minucie zdobyli trzeciego gola. Po kolejnym precyzyjnym dośrodkowaniu Kosticia, celną główką popisał się Andre Silva. W kolejnych minutach Eintracht spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku, a w końcówce spotkania zadał jeszcze dwa ciosy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Filip Kostić.

Eintracht Frankfurt – FC Augsburg 5:0 (1:0)

1:0 Chandler 37′
2:0 Chandler 48′
3:0 Andre Silva 56′
4:0 Kostić 89′
5:0 Kostić 90′