Puchar Niemiec: Bayer i Union w ćwierćfinale

Rafał Gikiewicz

W pierwszych środowych spotkaniach 1/8 finału Pucharu Niemiec obeszło się bez niespodzianek. Awans do ćwierćfinału krajowego pucharu wywalczyły zespoły Bayer Leverkusen i Unionu Berlin.

W obu spotkaniach kibice bramki obejrzeli dopiero po przerwie. Bayer w meczu z drugoligowym Stuttgartem wyszedł na prowadzenie w 71. minucie po samobójczym trafieniu Bredlowa. Kilkanaście minut później na 2:0 podwyższył Alario, rozstrzygając praktycznie losy rywalizacji. Gości było stać jedynie na kontaktowego gola autorstwa Wamangituki.

Unionowi Berlin przyszło natomiast rywalizować w wyjazdowym meczu z czwartoligowym SC Verl. Niżej notowani gospodarze bardzo długo skutecznie bronili dostępu do własnej bramki przez beniaminkiem Bundesligi, ale w 85. minucie stracili bramkę. Gola na wagę awansu Unionu do ćwierćfinału zdobył Andrich.

Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 2:1 (0:0)
1:0 Bredlow (sam.) 71′
2:0 Alario 83′
2:1 Wamangituka 85′

SC Verl – Union Berlin 0:1 (0:0)
0:1 Andrich 85′