Zwycięski Bayern, Lewandowski z golem

Robert Lewandowski

Bayern pewnie pokonuje Herthę w meczu 18. kolejki Bundesligi. W pierwszej połowie piłkarze Hansa-Dietera Flicka nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy, ale za to w drugiej pewnie zaczęli zdobywać gol za golem.

Pierwsza połowa, mimo że pod dyktando Bayernu, nie przyniosła żadnych bramek. Choć Lewandowski w 25. minucie zdobył bramkę, to nie została ona uznana, gdyż sędzia odgwizdał faul.

Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie. Pierwszy do siatki w 60. minucie trafił Mueller, który strzałem z woleja z piątego metra pokonał bramkarza. Trzy minuty później na listę strzelców mógł wpisać się Robert Lewandowski, ale sędzia po analizie VAR ponownie anulował bramkę zdobytą przez Polaka.

W 73. minucie wicelider klasyfikacji strzelców zamienia rzut karny na bramkę i zrównuje się z Wernerem, jeżeli chodzi o zdobyte bramki. Dwie minuty później Thiago Alcantara strzałem pod poprzeczkę podwyższa wynik na 3:0 Ostatnią bramkę zdobył Ivan Perisić, który sześć minut przed końcem wykorzystał dośrodkowanie Muellera.

Hertha Berlin – Bayern Monachium 0:4 (0:0)

0:1 Mueller 60’
0:2 Lewandowski 73’
0:3 Alcantara 75’
0:4 Perisić 84’