Lipsk bez niespodzianki, dwa gole Wernera

Timo Werner

Na zakończenie sobotniego grania w niemieckiej ekstraklasie RB Lipsk pokonał w meczu 18. kolejki Union Berlin. Podopieczni Juliana Nagelsmanna zaliczyli jednocześnie swoje dwunaste zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu Lipsk ma już 40 punktów na koncie.

Lider niemieckiej ekstraklasy stanął w sobotni wieczór przed szansą powiększenia przewagi nad Borussią M’Gladbach, która przegrała w piątek z FC Schalke 04. Z kolei stołeczny team przystępował do swojej potyczki z nadzieję na przełamanie serii trzech ligowych meczów bez wygranej.

Po pierwszej części gry więcej powodów do radości mogli mieć goście, co było następstwem trafienia Mariusa Bültera w 10. minucie. 26-latek zaliczył tym samym swoje czwarte trafienie w 17. meczu Bundesligi.  Warto odnotować, że od pierwszej minuty w bramce Unionu grał Rafał Gikiewicz, który kilka razy pokazał się z dobrej strony.

Po zakończeniu spotkania polski bramkarz nie miał jednak powodów do radości. Po raz pierwszy został zmuszony do kapitulacji w 51. minucie, gdy Timo Werner oddał strzał sprzed pola karnego. Niemiec na tym nie poprzestał, bo w 83. minucie zdobył swoją drugą bramkę. W międzyczasie gola strzelił też Marcel Sabitzer i Lipsk wygrał 3:1.

RB Lipsk – Union Berlin 3:1 (0:1)

0:1 Bülter 10′
1:1 Werner 51′
2:1 Sabitzer 57′
3:1 Werner 83′