Wygrane BVB, Werderu, Koeln, Eintrachtu i Freiburga

Erling Haaland

Gracze Augsburga przegrali z Dortmundem 3:5. W innych meczach tej kolejki wygrywali zawodnicy Werderu, Koeln, Eintrachtu i Freiburga.

Jak wyglądał mecz w Augsburgu? Kiedy w 55. minucie gospodarze zdobyli bramkę na 3:1, wydawało się, że są blisko zgarnięcia kompletu punktów. Kilkadziesiąt sekund później boisko opuścił Piszczek. Pojawił się na nim natomiast Haaland. Był to przełomowy moment w tej potyczce. Nowy gracz BVB zdobył bowiem trzy gole, jednego dołożył Sancho i finalnie goście z Dortmundu pokonali swoich rywali 5:3.

Tylko jedno trafienie zobaczyli natomiast kibice zgromadzeni na Merkur Spiel-Arena. W 67. minucie bramkę zdobył Moisander i Werder zwyciężył 1:0. Warto dodać, że Kownacki (Fortuna) został zmieniony w 63. minucie.

Na RheinEnergieStadion wygrali piłkarze Koeln, którzy pokonali Wolfsburg 3:1. Na pewno zadowoleni po tej kolejce nie są gracze Hoffenheim, którzy przegrali u siebie z Eintrachtem 1:2.

Co działo się natomiast w Moguncji? Goście z Fryburga już do przerwy prowadzili 2:0. W 82. minucie piłkarze Mainz zdobyli bramkę kontaktową. Trafienie Matety koniec końców na nic się zdało, ponieważ gospodarze przegrali 1:2.