Fortuna z przełamaniem

Dawid Kownacki

Fortuna Düsseldorf pokonała na swoim stadionie Union Berlin 2:1 w spotkaniu 17. kolejki Bundesligi. Podopieczni Friedhelma Funkela przerwali tym samym passę trzech z rzędu porażek.

Bój na Merkur Spiel-Arena zapowiadał się bardzo ciekawie z punktu widzenia polskiego kibica. W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty zagrał Dawid Kownacki. Z kolei między słupkami bramki gości stanął Rafał Gikiewicz.

Po pierwszej części rywalizacji w lepszych nastrojach mogli być kibice Fortuny, gdyż w 38. minucie na prowadzenie tę ekipę wyprowadził Rouwen Hennings. 32-latek wykorzystał podanie Oliviera Finka, notując swoje jedenaste trafienie w sezonie.

Tymczasem w drugiej odsłonie już w 48. minucie do wyrównania doprowadził Michael Parensen, kierując piłkę do siatki po strzale z bliska. Co prawda w 82. minucie Niemiec Hennings był bliski zdobycia drugiej bramki, ale polski bramkarz berlińczyków nie dal się zaskoczyć.

Gospodarze dopięli jednak swego w końcówce spotkanie, gdy gola na wagę cennych trzech punktów strzelił Erik Thommy. Jednocześnie Fortuna wskoczyła na 16. miejsce w tabeli, legitymując się dorobkiem 15 punktów.

Fortuna Düsseldorf – Union Berlin 1:1 (1:0)

1:0 Hennings 38′
1:1 Parensen 48′
2:1 Thommy 90′