Wolfsburg wygrywa na Volkswagen Arena

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Gracze Wolfsburga wygrali z Gladbach 2:1. Dla Wilków trafiali Schlager i Arnold.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze Wilków stosunkowo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 13. minucie bramkę zdobył Schlager, który popisał się bardzo efektownym uderzeniem w lewe okienko bramki przyjezdnych.

Goście szybko doprowadzili jednak do wyrównania. W 15. minucie Plea dośrodkował do Embolo, a ten strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję.

Wynik tego spotkania uległ zmianie w doliczonym czasie gry do drugiej połowy. Bramkę zdobył Arnold i gospodarze zainkasowali trzy oczka.

Jak przedstawia się sytuacja tych ekip w ligowej tabeli? W tym momencie gospodarze zajmują ósmą pozycję. Do tej pory zgromadzili 23 punkty. Drugie miejsce okupują rywale. Zawodnicy z Moenchengladbach zdobyli jak na razie 31 oczek.

W następnej kolejce gospodarze zagrają na swoim terenie z Schalke. Z kolei rywale podejmą u siebie Paderborn.

Wolfsburg – Gladbach 2:1 (1:1)

1:0 Schlager 13′
1:1 Embolo 15′
2:1 Arnold 90+1′