Wygrane Lipska, Unionu i Augsburga, remis w Gelsenkirchen

Rafał Gikiewicz

Gracze Herthy przegrali z Lipskiem 2:4. W innych meczach tej kolejki wygrywali zawodnicy Unionu i Augsburga. Po jednym punkcie zdobyli zaś gracze Schalke i Fortuny.

W Berlinie emocji dzisiaj na pewno nie brakowało. Do przerwy goście prowadzili 2:1.  W końcówce podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą bramek Kampla i Wernera. Gospodarzy stać było jedynie na trafienie Selke i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 4:2 dla przyjezdnych z Lipska.

Co działo się na stadionie w Moguncji? Beniaminek do przerwy prowadził 2:0 po bramkach Ingvartsena i Anderssona. Na 3:0 podwyższył Andersson. W końcówce zrobiło się ciekawie, ponieważ gospodarze zdobyli dwie bramki. Ostatecznie jednak nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Całe spotkanie w szeregach gości rozegrał Gikiewicz.

Tylko jednego gola zobaczyli zaś kibice zgromadzeni na Benteler Arena. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w siódmej minucie, ale karnego nie wykorzystał Gjasula. Zemściło się to pod koniec pierwszej połowy, kiedy na listę strzelców wpisał się Max.  Było to jedyne trafienie tego wieczora.

Aż sześć bramek padło natomiast na stadionie Veltins-Arena. Do przerwy gospodarze skromnie prowadzili po trafieniu Caligiuriego. Po zmianie stron obie drużyny naprzemiennie strzelały gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3. Bramkę na wagę remisu zdobył w 85. minucie Hennings. Całe spotkanie w szeregach ekipy z Duesseldorfu rozegrał Kownacki.