Borussia M’Gladbach ponownie liderem

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Borussia M’Gladbach wróciła na fotel lidera. W niedzielnym meczu 9. kolejki Bundesligi pokonała 4:2 u siebie Eintracht Frankfurt.

Po pierwszej połowie gospodarze mogli być bardzo zadowoleni, bowiem na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W 28. minucie do pustej bramki Eintrachtu po płaskim zagraniu Breela Embolo wzdłuż linii bramkowej trafił Marcus Thuram. W doliczonym czasie gry drugiego gola zdobył Oscar Wendt, który pokonał bramkarza płaskim uderzeniem z lewej strony pola karnego.

W 59. minucie Eintracht odzyskał nadzieję na zdobycie w tym meczu punktów. Kontaktowego gola zdobył wówczas Danny Da Costa, który wykorzystał podanie Dajciego Kamady spod linii końcowej boiska.

W 75. minucie Borussia odpowiedziała trzecim golem. Dośrodkowanie Laszlo Benesa z rzutu wolnego strzałem głową na gola zamienił Nico Elvedi. Eintracht nie zamierzał jednak rezygnować z walki i w 79. minucie ponownie “złapał kontakt”. Tym razem centrę Kamady z kornera uderzeniem głową wykorzystał Martin Hinteregger.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gospodarzy. Z piętnastu metrów mocnym strzałem trafił Denis Zakaria i ustalił wynik spotkania na 4:2.

Borussia M’Gladbach – Eintracht Frankfurt 4:2 (2:0)

1:0 Thuram 28′
2:0 Wendt 45+3′
2:1 Da Costa 59′
3:1 Elvedi 75′
3:2 Hinteregger 79′
4:2 Zakaria 86′