Borussia rozbiła Bayer

Marco Reus

W jednym z hitów 4. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund wysoko 4:0 pokonała przed własną publicznością Bayer Leverkusen.

Borussia Dortmund do sobotniego spotkania przystępowała z tylko jednym celem, jakim było zwycięstwo i zmazanie plamy po ostatniej porażce z beniaminkiem Unionem Berlin.

Po pierwszej połowie podopieczni Luciena Favre mieli powody do radości, bowiem prowadzili skromnie 1:0. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Paco Alcacer, który uderzeniem z kilku metrów wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Achrafa Hakimiego z prawego skrzydła.

Pięć minut po przerwie Borussia podwyższyła na 2:0. Tym razem na liście strzelców zapisał się Marco Reus, który trafił do siatki uderzeniem ze środka pola karnego. Asystę w tej sytuacji zaliczył dogrywając z prawej strony Jadon Sancho.

W końcówce spotkania gospodarze potwierdzili swoją wyższość nad rywalami zdobyciem kolejnych dwóch goli. Najpierw kontratak drużyny na trzecią bramkę zamienił Raphael Guerreiro, a w ostatniej minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Marco Reus

Borussia zapisała na swoje konto trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei goście z Leverkusen musieli pogodzić się z pierwszą porażką.

Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 4:0 (1:0)

1:0 Alcacer 28′