Union lepszy od BVB, grali Polacy

Rafał Gikiewicz

Zawodnicy Unionu wygrali z Borussią 3:1. Gikiewicz zagrał cały mecz dla gospodarzy. W szeregach gości nie brakowało zaś Piszczka.

Jak wyglądał mecz? W 10. minucie Subotić główkował obok bramki gości. Kilka minut potem Reus – z wolnego – uderzył w boczną siatkę.

W 18. minucie goście przeprowadzili koronkową akcję. Sancho uderzył jednak ostatecznie obok bramki beniaminka. Trzy minuty później odpowiedzieli gospodarze. Precyzji zabrakło jednak Ujahowi, który pod naporem defensorów rywali nie trafił w światło bramki.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 22. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Buelter. W 25. minucie do wyrównania doprowadził jednak Alcacer.

Pod koniec tej części gry mogło być 2:1 da gości. Weigl trafił jednak tylko w słupek. W doliczonym czasie gry Gikiewicz interweniował (na rzut rożny) po uderzeniu Reusa.

Beniaminek znowu niespodziewanie objął prowadzenie kilka minut po zmianie stron. Wówczas na listę strzelców wpisał się Buelter.

W 52. minucie na uderzenie zdecydował się Dahoud. Piłka w niewielkiej odległości przeleciała obok bramki strzeżonej przez polskiego golkipera.

W 75. minucie gospodarze byli już bardzo blisko zdobycia kompletu oczek, ponieważ Buerki został pokonany przez Anderssona.

Dziesięć minut potem Becker strzelił z dystansu, ale prosto w bramkarza rywali. Trzy minuty później Sancho uderzył zaś tuż obok słupka.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i beniaminek zanotował pierwszy triumf w sezonie.

Union – Borussia 3:1 (1:1)

1:0 Buelter 22′
1:1 Alcacer 25′
2:1 Buelter 50′
3:1 Andersson 75′

Żółte kartki

Union: Gikiewicz – Trimmel, Subotić, Friedrich, Lenz – Becker, Schmiedebach (Gentner 63′), Andrich, Bulter (Mees 76′) – Andersson, Ujah (Kroos 80′)

Borussia: Buerki – Piszczek, Akanji, Hummels, Hakimi – Weigl (Guerreiro 76′), Delaney (Dahoud 46′) – Sancho, Reus, Brandt (Bruun Larsen 86′) – Paco