Wolfsburg na remis z Eintrachtem

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Remisem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie na Volkswagen-Arena gdzie miejscowy Wolfsburg rywalizował z Eintrachtem Frankfurt.

Poniedziałkowe spotkanie, zamykające rywalizację w 30. kolejce Bundesligi, było jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań tej serii gier. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny, które potrzebowały punktów w walce o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Za gospodarzami przemawiał atut własnego boiska, ale w tabeli wyżej notowany był Eintracht. Optyczną przewagę na boisku mieli gospodarze, ale nie potrafili tego udokumentować zdobyciem bramki.

Tymczasem w 78. minucie cios zadał Eintracht. Piłka dość przypadkowo trafiła do wbiegającego w pole karne Jonathana de Guzmana, który znalazł się z nią w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem z pięciu metrów trafił do siatki.

W ostatniej minucie Wolfsburg uratował jednak bardzo cenny punkt. Do bramki Eintrachtu trafił bowiem Brooks i mecz zakończył się remisem 1:1.

Eintracht tym samym nie wykorzystał szansy na odskoczenie w tabeli piątej Borussii M’Gladbach, która w sobotę przegrała 1:2 z RB Lipsk. Drużyna z Frankfurtu ma obecnie tylko dwa punkty przewagi.

VfL Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)

0:1 De Guzman 78′
1:1 Brooks 90′