Puchar Niemiec: Lewandowski ratuje Bayern!

Robert Lewandowski

Niespodziewanie dużo emocji dostarczył kibicom pierwszy środowy półfinał Pucharu Niemiec. Bayern Monachium po niezwykle dramatycznym pojedynku wygrał z drugoligowym FC Heidenheim 5:4. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.

Gdy w 12. minucie po dośrodkowaniu Joshuy Kimmich z rzutu rożnego głową piłkę do siatki wpakował Leon Goretzka, wydawało się, że mecz potoczy się zgodnie z zakładanym scenariuszem. Tymczasem trzy minuty później za faul z boiska wyleciał Nicklas Süle, a Marc Schnatterer z wolnego trafił w poprzeczkę. To była tylko zapowiedź dalszych wydarzeń. Ambitnie grający goście w 26. minucie doprowadzili do wyrównania. Schnatterer dośrodkowywał, a celnie główkował drugi obok Lewandowskiego bohater tego pojedynku Robert Glatzel. W 39. minucie zapachniało sensacją, gdy po podaniu Sebastiana Griesbecka Schnatterer przymierzył w długi róg.

W przerwie Niko Kovac dokonał dwóch zmian, m.in. wprowadzając Lewandowskiego za Jamesa Rodrigueza. Pierwsze 20 minut pokazało, że była to trafiona decyzja. W 53. minucie po podaniu kapitana reprezentacji Polski Thomas Müller doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później piłkarze Ci zamienili się rolami i Lewandowski wyprowadził Bayern na prowadzenie 3:2. Gdy w 65. minucie Serge Gnabry strzelił bramkę na 4:2 wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem goście nie zamierzali się poddawać i między 74. a 77. minutą doprowadzili do remisu. Pierwszą bramkę Glatzel strzelił po podaniu Maurice’a Multhaupa, a potem skompletował hat-trick wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Matsa Hummelsa.

Do dogrywki i niespodzianki jednak tego dnia nie doszło, bowiem w 84. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, bowiem Marnon Busch zagrał piłkę ręką w polu karnym. Lewandowski pewnie wykorzystał rzut karny i zapewnił Bayernowi zwycięstwo oraz udział w półfinale.

Bayern Monachium – FC Heidenheim 5:4 (1:2)

1:0 Goretzka 12′
1:1 Glatzel 26′
1:2 Schnatterer 39′
2:2 Müller 53′
3:2 Lewandowski 55′
4:2 Gnabry 65′
4:3 Glatzel 74′