Frankfurt Bałkanami stoi

Eintracht Frankfurt
Na zdjęciu: Eintracht Frankfurt

Serię czterech kolejnych ligowych remisów przerwali piłkarze Eintrachtu Frankfurt, którzy w pierwszym niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Bundesligi pokonali na wyjeździe znajdujący się w strefie spadkowej Hannover 96 3:0 (0:0). Wszystkie gole padły po przerwie, a na listę strzelców wpisali się Rebić, Jović i Kostić.

Na wymianę trzech piłkarzy zdecydował się po porażce w Sinsheim trener Doll – miejsca Walace’a, Korba i Jonathasa zajęli Schwegler, Asano i Weydandt. Do dwóch zmian doszło za to w jedenastce Orłów po fantastycznym zwycięstwie nad Szachtarem w Lidze Europy – zamiast Abrahama i Gacinovicia mogliśmy oglądać Toure i Rebicia.

Już w czwartej minucie gry, goście z Frankfurtu mogli objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Jović. W pierwszej połowie, swoje okazje mieli jeszcze da Costa, Rebić i ponownie Jović, ale pomimo sporej przewagi Orłów, wynik nie uległ przed przerwą zmianie.

Dziewięć minut po przerwie, Eintracht, zasłużenie, objął prowadzenie – po dograniu Jovicia, Essera strzałem z ostrego kąta pokonał Rebić. W 63. minucie było już 0:2 – po dośrodkowaniu Kosticia z lewego skrzydła, prowadzenie gości podwoił Jović.

Dopiero w 80. minucie, pierwsze zagrożenie pod bramką Trappa wykreowali sobie gospodarze, ale płaskie uderzenie Ostrzolka powędrowało obok słupka. Dziesięć minut później, goście ustalili wynik spotkania na 3:0 – podopieczni trenera Huttera wyprowadzili szybką kontrę, którą strzałem pod poprzeczkę wykończył Kostić.

Kiedy następne mecze?

Piłkarze z Frankfurtu wskoczyli, przynajmniej na kilka godzin, na szóstą pozycję w lidze, natomiast Hannover, pozostaje w strefie spadkowej. Za tydzień, w 24. kolejce Bundesligi, Orły zagrają z Hoffenheim, natomiast Hannover zmierzy się ze Stuttgartem.

Hannover 96 – Eintracht Frankfurt 0:3 (0:0)