Skromna wygrana Bayernu

Javi Martinez

Bayern Monachium nie sprawił zawodu swoim kibicom i na własnym stadionie pokonał skromnie 1:0 Herthę Berlin w meczu 23. kolejki Bundesligi. Dzięki tej wygranej Bawarczycy zrównali się punktami z Borussią Dortmund.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie była porywającym widowiskiem, głównie za sprawą bezbarwnej gry gospodarzy. Piłkarze Bayernu mieli problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji pod bramką przeciwnika. Hertha nastawiła się głównie na bronienie dostępu do własnej bramki, ale od czasu do czasu również starała się odgryzać rywalom. Ostatecznie jedna na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W 57. minucie bliski uzyskania prowadzenia dla Herthy był Davie Selke, ale Bayern przed stratą gola uratował Joshua Kimmich, który zmieni tor lotu piłki zmierzającej do siatki.

Tymczasem pięć minut później na prowadzenie wyszedł Bayern. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym najwyżej wyskoczył Javi Martinez i uderzeniem głową pokonał źle interweniującego bramkarza Herthy.

W końcówce spotkania Hertha musiała grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką za faul na Lewandowskim ukarany został Karim Rekik. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Bayern Monachium – Hertha Berlin 1:0 (0:0)

1:0 Martinez 62′