Bayern zmniejsza straty, gol Lewandowskiego [wideo]

Robert Lewandowski

Bayern Monachium wygrał w sobotni wieczór z Schalke Gelsenkirchen 3:1 i zmniejszył stratę do prowadzącej w Bundeslidze Borussii Dortmund do pięciu punktów. Swojego setnego gola na Allianz Arenie zdobył w tym meczu Robert Lewandowski.

Polski napastnik miał już udział przy pierwszym golu, bowiem to on znalazł się w dogodnej sytuacji, w której Jeffrey Bruma został zmuszony do interwencji i umieścił piłkę we własnej bramce. W 18. minucie 30-letni zawodnik mógł zaliczyć asystę, lecz po jego podaniu Serge Gnabry przegrał pojedynek sam na sam z Ralfem Fährmannem. Tymczasem siedem minut później goście niespodziewanie wyrównali. Kontrę i podanie Westona McKennie na bramkę zamienił Ahmed Kutucu.

Radość Niebieskich nie trwała długo, bowiem po dwóch minutach było już 2:1 dla Bayernu. Dogrywał James Rodriguez, a Lewandowski z bliska pokonał bramkarza rywali.

Dziesięć minut po przerwie doszło do dwóch sytuacji, w których gospodarzom dopisało szczęście. Najpierw w słupek trafił McKennie dobijając strzał Jewhena Konoplanki, a potem po główce Brumy piłka także odbiła się od słupka bramki Bayernu.

Zmarnowane sytuacje zemściły się w 57. minucie. Lewandowskiemu nie wyszła próba przewrotki, ale piłka trafia do Gnabry’ego, a ten głową wpakował ją do bramki. 15 minut przed końcem Schalke mógł jeszcze dobić Lewandowski, lecz po podaniu Jamesa fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

Bayern Monachium – Schalke Gelsenkirchen 3:1 (2:1)

1:0 Bruma 11′ (s)
1:1 Kutucu 25′
2:1 Lewandowski 27′
3:1 Gnabry 57′