Puchar Niemiec: Werder wyeliminował Borussię

Marco Reus

Werder Brema i SC Paderborn to kolejni ćwierćfinaliści rozgrywek o Puchar Niemiec. Pierwsi sprawili sporą niespodziankę, bowiem po rzutach karnych wyeliminowali Borussię Dortmund. Z kolei Paderborn pokonał na wyjeździe Duisburg.

W regulaminowym czasie gry spotkanie na Signal Iduna Park zakończyło się remisem 1:1. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisywali się Milot Rashica i Marco Reus. W dogrywce Borussię na prowadzenie wyprowadził Christian Pulisić, ale do wyrównania zdołał doprowadzić Claudio Pizarro.

W 113. minucie Borussia była ponownie na prowadzeniu, tym razem za sprawą Achrafa Hakimiego, ale tuż przed końcem dogrywki trzeciego gola dla Werderu zdobył Martin Harnik. Ostatecznie o awansie do ćwierćfinału musiały zadecydować rzuty karne. Te zdecydowanie lepiej egzekwowali piłkarze z Bremy.

W innym wtorkowym spotkaniu Paderborn pokonał na wyjeździe 3:1 Duisburg, choć to gospodarze jako pierwsi wyszli w tym meczu na prowadzenie.

Borussia Dortmund – Werder Brema 3:3 pd. (1:1, 1:1) k. 2:4
0:1 Rashica 5′