Remis w Berlinie, bajeczna asysta Dudy

Ondrej Duda

W inauguracyjnym meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy Hertha Berlin na swoim stadionie zremisowała 2:2 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach.

Wynik meczu został otwarty w 17. minucie, gdy na mocne uderzenie sprzed pola karnego pozwolił sobie Yevhen Konoplyanka. Chociaż Rune Jarstein starał się zapobiec nieszczęściu, to nieskutecznie i goście objęli jednobramkowe prowadzenie.

Radość z prowadzenia w szeregach teamu z Zagłębia Ruhry trwała tylko do 39 minuty. Berlińczycy doprowadzili wówczas do wyrównania, a w jednej z głównych ról wystąpił Ondrej Duda, popisując się genialnym podaniem piętą do Marko Grujicia, ten z kolei skierował piłkę do siatki i mieliśmy 1:1.

Gdy wydawało się, że do przerwy rezultat się nie zmieni, to najpierw w 44. minucie Schalke po raz drugi wyszło na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mark Uth, kierując futbolówkę do siatki po próbie z lewej nogi. W doliczonym czasie do pierwszej połowy wynik spotkania ustalił natomiast Vedad Ibisevic, zdobywając bramkę po uderzeniu głową.

Hertha po remisie w piątkowym boju legitymuje się 28 punktami na koncie. Z kolei Schalke ma 22 “oczka”. W kolejnej serii gier berlińczycy u siebie zagrają z VfL Wolfsburg, natomiast ekipa Domenico Tedesco zmierzy się w roli gospodarza z Borussią M’Gladbach.

Hertha Berlin – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (2:2)

0:1 Konoplyanka 17′
1:1 Grujic 39′