Pewna wygrana BVB, triumfy Hoffenheim, Mainz, Gladbach i Leverkusen

Łukasz Piszczek

W 19. kolejce Bundesligi zwycięstwa odniosły następujące ekipy: Borussia Dortmund, Hoffenheim, Mainz, Borussia Moenchengladbach i Bayer Leverkusen. Dortmundczycy rozgromili u siebie Hannover 5:1. Tyle samo bramek zobaczyli kibice na Schwarzwald-Stadion, gdzie Freiburg przegrał z Wieśniakami 2:4.

Borussia Dortmund bez większych problemów pokonała rywali z Hanoweru. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Hakimiego.

Od 60 do 67. minuty dortmundczycy strzelili trzy kolejne gole. Ich autorami zostali Reus, Goetze i Guerreiro. Gości tego dnia stać było tylko na trafienie honorowe. W 86. minucie bramkarza Borussii pokonał Hadzić.

Wynik meczu na 5:1 dla ekipy z Signal Iduna Park ustalił natomiast Witsel.

Dzięki tej wiktorii Borussia co najmniej utrzyma sześć punktów przewagi w ligowej tabeli nad Bayernem. Przypomnijmy, że monachijczycy swój mecz rozegrają jutro, kiedy to podejmą na swoim terenie Stuttgart.