Bayern pewnie wygrywa w Kolonii

Robert Lewandowski

Bayern Monachium nie dał żadnych szans FC Koeln w niedzielnym wyjazdowym spotkaniu 22. kolejki Bundesligi. Bawarczycy pewnie triumfowali 4:1 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Bawarczyków, którzy już po pięciu minutach prowadzili 2:0. Najpierw Bayern na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski, który wbiegł w pole karne po podaniu Thomasa Muellera i mocnym uderzeniem z lewej strony nie dał szans bramkarzowi.

Dwie minuty później było już 2:0. Kolejną asystę na swoje konto zapisał Mueller, który tym razem dograł piłkę do ustawionego na środku pola karnego Kingsleya Comana, który spokojnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Bayern nie zamierzał na tym poprzestawać i w 12. minucie podwyższył na 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, który popisał się precyzyjnym strzałem z około czternastu metrów. Skrzydłowy Bayernu w 29. minucie był bliski zdobycia kolejnego gola, ale tym razem trafił w poprzeczkę. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W 65. minucie Gnabry zdobył czwartego gola dla Bayernu, po raz kolejny popisując się ładnym strzałem z kilkunastu metrów. Pięć minut później gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola. Po podaniu Floriana Kainza piłkę do bramki z bliska skierował Mark Uth. Wynik 4:1 dla Bayernu utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

FC Koeln – Bayern Monachium 1:4 (0:3)

0:1 Lewandowski 3′