Wysoka wygrana Herthy w Kolonii

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w niedzielę piłkarze Herthy Berlin, którzy w wyjazdowym meczu wysoko 4:0 pokonali FC Koeln.

Pierwsza bramka niedzielnego spotkania padła w 23. minucie. Wówczas na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Javairo Dilrosun. Piłka po rykoszecie wylądowała w siatce obok zupełnie zaskoczonego Horna.

Cztery minuty przed przerwą gospodarze doznali osłabienia, bowiem arbiter zdecydował się na wyrzucenie z boiska Jorge Mere. Tym samym Hertha przez większość meczu mogła grać z przewagą jednego zawodnika.

W 58. minucie Hertha podwyższył na 2:0. Po dograniu Lukasa Kluntera spod linii końcowej, do siatki trafił Vedad Ibisević. Pięć minut później napastnik gości miał na swoim koncie już dwa trafienia. Tym razem sprytnym strzałem wykorzystał płaskie dośrodkowanie Vladimira Daridy z prawego skrzydła.

W 83. minucie padła jeszcze jedna bramka dla Herthy. Wynik meczu na 4:0 ustalił Dedrych Boyata.

FC Koeln – Hertha Berlin 0:4 (0:1)

0:1 Dilrosun 23′
0:2 Ibisević 58′
0:3 Ibisević 63′
0:4 Boyata 83′