Hertha z kompletem

Ondrej Duda

Zawodnicy Nuernberg przegrali u siebie z graczami Herthy 1:3. Dwie bramki dla przyjezdnych strzelił Ondrej Duda.

Na pierwszego gola w tej konfrontacji czekaliśmy do 15. minuty. Wtedy to bramkarza beniaminka pokonał Ibisević.

Zawodnicy gospodarzy zdołali jednak wyrównać na kilka minut przed przerwą po trafieniu Behrensa. Druga połowa zapowiadała się zatem naprawdę ciekawie.

Kilka minut po zmianie stron berlińczycy znowu byli na prowadzeniu. Tym razem Mathenia został pokonany przez Dudę.

Znany z występów w polskiej Ekstraklasie Słowak po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w 70. minucie. Było już zatem praktycznie pewne, że Hertha wróci do stolicy Niemiec z kompletem punktów.

W 79. minucie mogło być nawet 4:1, ale tym razem Mathenia poradził sobie z uderzeniem Ibisevicia.

Kilkadziesiąt sekund potem Selke uderzył natomiast w słupek bramki beniaminka.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Hertha wygrała zatem 3:1.

Nuernberg – Hertha 1:3 (1:1)

0:1 Ibisević 15′
1:1 Behrens 42′